Ke stažení

Tištěné výstupy projektu Toulky po naftařském příhraničí

V rámci realizovaného projektu připravila a vydala Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. tři tištěné výstupy, které si můžete níže stáhnout ve formátu pdf.

V tištěné podobě si je můžete také vyzvednout u některého z partnerů projektu (do vyčerpání zásob).

Brožura

NEŽIVÁ PŘÍRODA - vybrané expozice a lokality příhraničního regionu

Brožurka je pojata jako informační, motivační a snad i inspirativní materiál zejména pro pedagogy všech stupňů škol, pedagogy volného času, pracovníky cestovních kanceláří, případně lidi z místních samospráv obcí a měst regionu a pochopitelně všechny zájemce o přírodu, ať už návštěvníky či obyvatele společného příhraničí ČR a SR.

Brožurka se soustředí téměř výhradně na horniny (horninové podloží) a obecné geologické struktury, které je možné v terénu vidět a využít znalostí o nich pro vzdělávání či popularizaci nejen na školách. V jejím úvodu jsou stručně představeni partneři projektu a další instituce, kteří disponují velmi zajímavými a ojedinělými sbírkami neživé přírody a jejíž pracovníci a studenti nám s realizací projektu pomáhali.

Brožurka ke stažení (pdf; 4,1 MB)

Informační letáčky

Informační letáčky jsou určeny pro základní informovanost o projektu, jeho publicitu, zejména  výstupů, služeb a možností partnerů projektu v oblasti cestovního ruchu.

Toulky po naftařském příhraničí

Na realizaci projektu přeshraniční spolupráce se podílely instituce: hodonínské Muzeum naftového dobývání a geologie, město Gbely a Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. Hlavním cílem projektu je propagace unikátních a regionálně specifických technických památek spojených s více než stoletou historií dobývání a zpracování ropy, těžbou lignitu a geologie a věd o Zemi v příhraničním regionu česko-slovenského pomezí.

Letáček seznamuje zejména s nabídkou partnerů projektu v oblasti tematického cestovního ruchu.

Letáček ke stažení (pdf; 3,0 MB)

Expozice neživé přírody v areálu Hvězdárny Valašské Meziříčí, p. o.

Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. se systematicky věnuje také vzdělávání a popularizaci v oblasti věd o Zemi (geologie, paleontologie, mineralogie aj.). Tuto oblast své činnosti realizuje v úzké spolupráci s dalšími specializovanými institucemi z české i slovenské části příhraničního regionu.

Informační letáček stručně seznamuje s několika expozicemi neživé přírody v areálu hvězdárny.

Letáček ke stažení (pdf; 3,0 MB)

NovinkyMuzeum nafty a geologie nezahálí

11.01.2021

I když pandemie koronaviru dolehla také na Muzeum naftového dobývání a geologie v Hodoníně, život... číst více

Poznejte moravský Texas!

27.10.2020

Okolí Hodonína a Břeclavi lze s výraznou nadsázkou označit za český Texas nebo Kuvajt. Kromě... číst více

Naši partneři

 

 

 

 

 

 
mapa webu